Domov
  Kategórie
  Košík
  Obľúbené
  Profil

  Oslava školského teqballu v Prešove prilákala rekordný počet hráčov

  Zdieľať článok
  WhatsApp Image 2024-06-06 at 15.20.48 (1).jpeg

  Začiatok júna patril z pohľadu domáceho teqballového diania východnému Slovensku. V pondelok 3.júna sa uskutočnila historická oslava mládežníckeho teqballu – Majstrovstvá regiónu – Východ, ktorým vyvrcholila séria školských súťaží v rámci Školskej teqballovej ligy.  Historická najmä kvôli tomu, že na jednom podujatí si to medzi sebou rozdalo doteraz najviac zapojených mládežníckych hráčov v rámci jedného podujatia. V Prešove sa zišlo viac ako 70 žiakov a študentov, ktorí vzišli z kvalifikačných turnajov všetkých zapojených škôl. Tých bolo celkovo až 18, z toho 12 stredných a 6 základných škôl, súťažiacich v kategóriách singles a doubles.

  WhatsApp Image 2024-06-06 at 15.28.01.jpeg

  Nielen počtom, ale aj dynamikou súťažného formátu pútal prešovský turnaj značnú pozornosť. Rivalita škôl dodala turnaju súťažný náboj, možnosť striedať hráčov aj uprostred rozohratého zápasu zase dala tímovým kapitánom priestor na taktizovanie, ale aj zapojenie viacerých hráčov.

  V mladšej kategórií základných škôl sa z celkového prvenstva v kategórii singles tešili žiaci reprezentujúci Základnú školu vo Finticiach. Na druhom mieste sa umiestnili žiaci zo základnej školy Mirka Nešpora v Prešove a tretie miesto putovalo do Základnej školy v Ľuboticiach.

  WhatsApp Image 2024-06-06 at 15.20.48 (5).jpeg

  Potenciál presadiť sa v teqballe žiakov zo Základnej školy Fintice podčiarkuje fakt, že ovládli aj kategóriu doubles, tentokrát pred žiakmi zo Základnej školy Ľubotice.

  Prvenstvá v staršej kategórií stredných škôl si rozdelili dve športové školy. Kategóriu singles ovládla Stredná športová škola Poprad, ktorá vo finále zdolala košickú strednú športovú školu. Na treťom mieste sa umiestnila Hotelová akadémia Prešov, ktorá zaskočila aj školy s výraznejším športovým zameraním.

  V kategórii doubles sa presadili hráči reprezentujúci Súkromú strednú športovú školu ELBA Prešov, ktorí vo finále zdolali rovesníkov zo Strednej športovej školy v Poprade. Tretie miesto putovalo opäť do Prešova, na SŠ Ľ. Podjavorinskej.

  ,,Ak by nám niekto dva mesiace dozadu povedal, že sa nám podarí v rámci regionálneho finále dať dokopy takéto slušné obsadenie, asi by som mu neveril. Po tom, čo sme len pred pol rokom v rámci TFS zorganizovali mládežnícke podujatie, ktorého súčasťou boli Majstrovstvá SR mládeže, ako aj historicky prvý európsky šampionát do 19 rokov, bolo prešovské podujatie z pohľadu účasti slovenskej teqballovej mládeže ešte výraznejšie. Prešov, ako jedno z hlavných teqballových centier na Slovensku ukázal cestu, ktorou sa Školská teqballová liga chce uberať. Teší nás, že sme na Východe našli toľko nadšených žiakov a učiteľov, ktorých teqball baví a potešila nás aj slušná hráčska kvalita, na ktorej chceme stavať aj v budúcich ročníkoch. Veríme, že už v tom ďalšom sa zapojí ešte viac škôl a ešte viac žiakov a študentov,“ komentoval organizátor podujatia a prezident Teqballovej federácie Slovenska, Artúr Benes.

  WhatsApp Image 2024-06-06 at 15.26.36.jpeg

  Ak aj vy chcete zapojiť seba či svoju školu do Školskej teqballovej ligy, kontaktujte nás na info@teq.sk.